איפה המשרדים שלנו?

המנוף 2, רחובות

ראשון - חמישי 07:00-19:00

לחץ כאן להתחלת שיחה

073-3744110

5 אסטרטגיות מוכחות שיעזרו לך לבצע המרה מוצלחת בחנות הוירטואלית שלך!

קצר בזמן? השאר פרטים ותכף נתקשר!

אציין שמאמר זה מתייחס לכל פלטפורמות הסחר האלקטרוני

“רק מסתכלים” – מי שלא שמע את המילים הללו מעולם לא היה בחנות בגדים. המבקרים ש”רק חושבים” הם הסיוט של כל בעל חנות וירטואלית! המטרה היא לגרום להם לרכוש את המוצר, אבל אתם לא נמצאים שם פיזית כדי לעזור ולעודד אותם. מצד שני, זה לא אומר שאתם לא יכולים לדחוף אותם באמצעות כלים נוספים!

אנחנו הולכים לדון על הכלים הללו אחד אחד כדי שתוכלו לבנות חנות וירטואלית שבה הלקוחות לא יצטרכו לחשוב, מפני שאתם תיצרו רצון רכישה שלא ניתן לעמוד מפניו ואם הם מהססים, אתם תהיו אלו שידריכו את המחשבות שלהם בדרך הנכונה, אז בואו נתחיל!E-Commerce, Online Shop, Web, Template, Website

כיצד אתה יכול להניע את הלקוח הפוטנציאלי לרכישה בחנות הוירטואלית שלך ?

לקוח שצופה במוצר, באופן מיידי יודע אם הוא זקוק לו – וקונה אותו מיד, זה החלום של כל בעל חנות מקוונת. זה למעשה חריג מאוד מפני שלקוחות כאלה בקושי מתקרבים לאתר.
התפתחות של הליד: ברוב המקרים שכנוע ממושך נקרא “התפתחות של הליד” וזה הכרחי:
זה תהליך שבו אתם “משכנעים” ליד לכדי הנעה לפעולה. אולם, יש מספר טריקים שבהם אתם יכולים לקצר את התהליך, המטרה שלהם היא ליצור הרגשה של דחיפות אצל המבקר.

 למה אתם צריכים ליישם את גישת ה”ההפצרה ללקוח”?

זה פשוט: על ידי הפצרה אתם יכולים לגרום ללקוחות לחשוב בצורה שונה לגבי הצעה.

ניתוח התנהגותי מצא כי כאשר אנשים מוצאים את עצמם במצב שבו הם צריכים לפעול בדחיפות, ההתחשבות משחקת תפקיד קטן יותר והם נוטים לפעול בצורה פזיזה ואינסטינקטיבית.

אתם יכולים ליצור מצב רצוי כזה בחנות אם תבהירו ללקוחות שבמידה והם ידחו את ההחלטה שלהם, הם יפספסו הנחה או אפילו את המוצר עצמו.

תבחרו את המילים שלכם בקפידה

השיטה הבסיסית ביותר היא לבחור את המילים בהצעות שלכם בדרך שבה תפצירו או תאיצו מעט בלקוחות שלכם.
המפתח הוא לגרום ללקוחות בעיות בסדר העדיפויות שלהם ולנסות לספק את הצרכים שלהם. תכתבו את הטקסט בצורה שלא תעורר שאלה בנוגע לכך שלקוח צריך את המוצר.
תציגו את היתרונות קודם ולא את המאפיינים, תראו להם כיצד אתם יכולים לפתור את הבעיות שלהם.
תשתמשו במילים שיגרמו להם להיות חסרי סבלנות כך שהם לא יוכלו לחכות כדי להוסיף את המוצר לעגלת הקניות שלהם.
מילים כמו “מהר” , “האחרון”, “באופן מיידי” , “מיד, “אל תפספסו” וכך הלאה. מובן מאליו שאתם צריכים להימנע מלעשות רושם שאתם רוצים לדחוף את המוצר דרך הגרון שלהם, ברגע שאתם מפצירים בהם לרכוש, אתם צריכים להסביר ביסודיות מדוע.

במידה ואתה רוצה לדעת איזה סוג של מילים וביטויים יעבוד בצורה הכי טובה עם קהל היעד שלך, כל מה שאתה צריך לעשות הוא להקשיב להם, תבדוק איזה מילים הם משתמשים בהן בפורומים חברתיים ובמכתבים שהם כותבים לשירות הלקוחות שלכם. כמובן שאתם צריכים להריץ מבדקי שאלות-תשובות ולבחון את הגרסאות שעובדות הכי טוב.)

הצעות מוגבלות

‘הנדירות’ של המוצר עלולה להספיק כדי להניעה לרכישה. אתה לא צריך לקבוע מועד אחרון או להפציר באופן בולט, זה בהחלט מספיק להציג לצד המוצר שנותרו רק X פריטים במלאי.
אל תציג רק כמה מוצרים נותרו במלאי, תשתמש במונה שכל הזמן יראה את כמות המוצרים שנותרה במלאי, לאגאי  יש תוספים המאפשרים לבצע זאת.
כמובן שאתה יכול להגדיר טיימר ספירה לאחור לצד המוצר: ככה אתה יכול להראות עד מתי מוצר מסוים תקף או עד מתי הוא זמין לרכישה.
אתה יכול להרוויח הרבה מהגבלת מספר המוצרים או הזמן מפני שיהיה לך סיכוי טוב למכור את המלאי שלך.
ההצעה היא גם סוג של הצעה מוגבלת, אתם רשאים להכניס מוצר מסוים למכירה פומבית עם מספר מוגבל ולכן אתם מציגים אותו בנקודת המבט כ-פרמיום כדי שלקוחות יתחרו עליו. אולי כבר יש בבעלותכם מספר אתרי הצעות אז אתם אולי מכירים היטב את הטקטיקה שעובדת הכי טוב, אבל רק אם אתם מסוגלים לייצר את הביקוש.
על מנת שהלקוחות יתחרו ביניהם על מוצר מסוים, הם צריכים לחשוב שהמוצר הנתון בעל ערך גבוה עבורם – זה יכול להיות מוצר ייחודי, החלק האחרון של סדרת מוצרים פופולרית או משהו כזה.
 תנצלו את תאוריית הצבע

אעבור בקצרה על ההשפעות של צבעים מכיוון שניתן לרשום מחקר על ההשפעות הפסיכולוגיות שלהם (כפי שרבים כבר עשו זאת). הנקודה היא להלן:

צבעים שונים הוכיחו את עצמם כבעלי השפעות שונות על המוח.

זו הסיבה שבמקומות עבודה מסוימים מקדישים תשומת לב מיוחדת לצבעי הקיר או שיהיו מספיק גוונים ירוקים בחדר.

כחול בונה אמון, אפור יוצר שעמום. ירוק גורם לנו לחשוב על כסף (כמה מפתיע) וטבע.
בסדר, אבל כיצד נוכל להשתמש בזה בשביל מכירה?

אדום, כתום וגוונים נוספים של צבעים אלו יוצרים הרגשה של דחיפות. הם גורמים לאנשים לנקוט בפעולה.

כמובן שאתם לא צריכים לצבוע את כל הדף שלכם באדום, מספיק שתשתמשו בו בצורה אסטרטגית במקומות החשובים. אתם יכולים להשתמש בחצים אדומים המכוונים לכפתור של הקריאה לפעולה (CTA) או שאתם יכולים לצבוע את הכפתור עצמו באדום.

נזכיר כאן גם כן: תזכרו שקריאה לפעולה ואלמנטים ויזואליים נוספים מקלים על המכירות בחנות המג’נטו והם בצבע המנוגד לצבע הרקע.

דחיפות יכולה לעורר דרכים מגוונות ביותר. אתם יכולים להציע:

  • מוצר במהלך תקופה זמן מסוימת
  • כמות מסוימת של המוצר
  • הנחות יומיות או חודשיות
  • הנחה “התנהגותית” מיידית
  • משלוח חינם על-פי חוקיות מסוימת

מתי הדחיפות נכשלת?

בדיוק כמו טכניקות שיווקיות אחרות, גם דחיפות יכולה להיכשל.
זה מתרחש כאשר אתם נשמעים כמו מוכר מכוניות שמבטיח לכם את עולם עם מלא כוכבים בשמיים במידה והלקוח הפוטנציאלי שלו מוכן לתת לו כסף על כך.
בדרך כלל כנות היא המפתח. אתם לא צריכים לשקר לגבי זוג נעליים ולהגיד שהם יכולים אפילו לעוף ולשנות את צבעם כמו זיקית, אם זה באמת עמיד במים ונוח אתם יכולים גם לרשום טקסט שבו אתם לא משקרים לאותם אנשים אשר מתעניינים, אתם יכולים לשכנע אותם באופן מידי. לאחר מכן אתם תצטרכו רק לתקשר כיוון שהסיכויים שלהם לקבל את המוצר הם מוגבלים.
מדברים על כנות: אם אתם אומרים שיש לכם מוצר שהוא הפריט האחרון, הוא באמת צריך להיות הפריט האחרון. אל תציגו נתונים שנותרו רק ארבע פריטים ולאחר יומיים אתם מאפסים את הספירה ל 200 פריטים. כמו כן, אתם לא צריכים להציע “הצעה חד פעמית” שאתם תציעו שנית בשבוע הבא.
סיבה לכישלון יכולה להיות גם שאתם לא מספקים מספיק מידע בקריאה לפעולה והנוסח שלכם יותר מידי מעורפל. אם המשתמשים לא יודעים בדיוק למה לצפות בשלב הבא של הרכישה, זה פחות סביר שהם ימשיכו בתהליך.

 תחזקו את נטיית הקנייה

השתמשו בדעות וסקירות

האם אתם יודעים מדוע זה חשוב שמשתמשים יוכלו להגיב באתר שלכם שבו אתם מנהלים את שירות הלקוחות (ומגיבים בו באופן פעיל)?
לא רק בגלל שזו דרך שבה אתם יכולים לספק הזדמנות לקבל משוב על הממשק שלכם, אלא מפני שאתם יכולים להשתמש בדעות החיוביות (אחרי שמבקשים אישור לכך). לדוגמא, על ידי הצבה של המלצה קרוב לקריאה לפעולה (CTA), אתם תוכלו לחזק את נטיית הרכישה במקרה של אלו המהססים.

בואו נצביע

אתם יכולים לעודד פידבקים מצד המשתמש באמצעות האפשרות לתת לקהל שלכם להגיב. אם אתם לא בטוחים אם כל המוצרים שלכם באיכות הכי גבוהה, ובכן, יהיו לכם בעיות במקרה הזה…. אבל בואו לא נכנס לזה.
אתם יכולים גם לבחור שלא לבקש מהלקוחות לדרג, אלא לגרום להם להצביע, הם יכולים לסמן מוצרים שהם אוהבים על ידי נקודה, כוכב, סימן של פלוס או כל דבר אחר. איזו חברה מנצלת בצורה מושלמת את המערכת שנותנת מרווח לדעות חיוביות? פייסבוק. זו הסיבה שאתם לעולם לא תלחצו על כפתור ה dislike באתר הרשת החברתית הזאת.
אתם יכולים ליצור רשימה של המוצרים המובילים והכי פופולריים שלכם, בדרך זו, מבקרים יכולים תמיד לראות איזה סוג של מוצר הלקוחות הקודמים שלכם אהבו יותר.
בנוסף, אתם יכולים לתת הנחה קטנה על המוצרים הכי פופולריים של השבוע.

תדברו ככל שצריך

תוכן של טקסט בדף המוצר שלכם – הוא חובה, אפילו סיפור יכול להיות אפשרות.
סיפור יכול להיות הכלי הכי עוצמתי שלכם במכירות.
כיצד אתם יכולים למכור סוודר גולף שחור?
אבא שלכם לבש את זה. סטיב ג’ובס הפך אותו לנצחי.
ובאותו הרגע יש לכם דבר שלא כל כך מיוחד והופך להיות מיוחד מאוד.
כמובן שככל שההצעה יקרה יותר, ככה היא יותר מורכבת, יותר משכנעת, במילים אחרות, תצטרכו כמה שיותר טקסט. ספרו סיפור לגבי נעלי טיולים שהצילו אתכם (כן, אתכם) מנפילה במורד של צוק או כיצד נפטרתם מלחץ הודות למעבד שהופך את העבודה להרבה יותר מהירה.
הנקודה היא – להפוך את החוויה לאישית אז תיתנו לקוראים שלכם סיפור בקשר למוצר שהם לא קנו ושיגרום להם להרגיש שהוא קרוב יותר לליבם. מאפייני המוצר יכולים לבוא לאחר מכן.

 תפקחו על ההתנהגות

מה הלקוחות עשו בעבר?

תפקחו בקביעות על מי שקנה משהו מהאתר שלכם. כאשר מישהו יבקר את החנות הוירטואלית בפעם הבאה, בדף הראשי תראו להם הצעות שיהיו הכי רלוונטיות עבורם: תתאימו אישית את התוכן. (כמובן שזה יהיה הרבה יותר קל לשכנע אותם להירשם, אבל לא יכולים להפוך רכישה לדרישה).
אתם יכולים להציג חבילת הצעות שמבוססת על רכישות עבר, אם מישהו באופן קבוע קונה דאודורנט וסבון ביחד, רק כדי להראות דוגמא, תציעו להם עסקה בלעדית לחבילה עם 5% הנחה.

מה הם עושים כעת?

אתם צריכים גם לפקח על מה המבקרים עושים כאשר הם נמצאים בחנות האונליין שלכם. אתם יכולים להשתמש בכלים נוספים כדי לעשות זאת.
כמו חלון צ’אט שבו ההודעה קופצת (לא בצורה מטרידה) כאשר זו הפעם השלישית שבה מבקר חוזר לאותו הדף שאומרת “אם יש לך שאלות בנוגע למוצר X, אל תהסס לכתוב לנו!”
אם מישהו רוצה לעזוב את החנות שלכם, במילים אחרות אם אתם שמים לב שהסמן עובר לצד הימין העליון של הדף, תציגו במהירות חלון עם הודעה קופצת שה אתם מציעים לו הצעה מיידית: אם הם יקנו מכם אחרי הכל, הוא יקבל משלוח חינם או משהו נוסף אבל רק אם הם רוכשים את המוצר באופן מיידי.

תזכירו להם באמצעות דואר אלקטרוני

שמתם לב ש-ליד שאתם יודעים את כתובת הדואר האלקטרוני שלו, כבר צפה במוצר אינספור פעמים אבל בסופו של דבר לא רכש אותו? תשלחו לו דואר אלקטרוני אחרי מספר ימים.
אתם יכולים להציע לו סוג של הנחה גם בהודעה עצמה או פשוט לשאול אותו אם הוא סקרן בנוגע למשהו בקשר למוצר.
הנקודה היא להזכיר לו שהוא צריך את המוצר הנתון ולגרום לו להרגיש שעכשיו זה הזמן למעשה לרכוש את המוצר (שיטות של דחיפות יכולות לעזור כאן: אתם יכולים להזכיר לו שנוצרו רק מספר פריטים של המוצר שהוא מעוניין בו).

סיכום 

כמעט כולם מהססים כאשר זה נוגע לבזבוז כסף – זה טבעי. המשימה שלכם היא להתגבר על ההיסוס באמצעות:

  • טקסט שיווקי שכתוב היטב
  • עיצוב UX/UI שאופיין בחכמה ע”י מומחי מגנ’טו
  • דחיפה והצעות מוגבלות
  • חלונות עם הודעות קופצות או צ’אט
  • ערוצי השיווק השונים שלכם

וכמעט כל כלי השיווק שיש לכם גישה אליהם יכולים לעזור לכם.
הסוד הוא לתכנן את הקמפיינים שלכם ביסודיות ותמיד להישאר כנים. ברגע שזה הושלם, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא למצוא מוצר נהדר ולמכור אותו באופן מידי.

קובי אגאי
קובי אגאי
מייסד חברת AGHAI, בוגר יחידה 8200, יזם אינטרנט, סטארטאפיסט, בעל נסיון רב שנים בתעשיית ההיי-טק עם רקע נרחב בעולם הקומרס. שותף למיזמי אינטרנט גדולים, בעל ניסיון בעבודה מול תאגידים וחברות ענק - מומחה קידום אורגני ו SEO טכני לאתרי סחר גדולים.
60 שניות על חנות וירטואלית
טופס יצירת קשר מהיר
מאמרים לבניית חנות
עדיין מתלבט? דבר איתנו - יעוץ חינם!
אהבת את המאמר? נשמח לשיתוף :)
פתאום כולם רוצים למכור באינטרנט!

בניית חנות וירטואלית בתוך 5 ימי עסקים – הנחה של 40% עקב המצב.

רוצה לשמוע עוד? הזן פרטיך ותכף נתקשר
או התקשר אלינו
קצר בזמן?

הזן פרטיך ותכף נתקשר​!