איפה המשרדים שלנו?

המנוף 2, רחובות

ראשון - חמישי 07:00-19:00

לחץ כאן להתחלת שיחה

073-3744110

איך לבחור נכון שם דומיין לחנות הוירטואלית?

קצר בזמן? השאר פרטים ותכף נתקשר!

 בחירת שם דומיין נכון היא הצעד החשוב הראשון לתכנון מוצלח לאחר בניית אתר מכירות ,שם דומיין זה ממש כמו זהות אינטרנטית לעסק המקוון שלך המשקף את מי שאתה, מה אתה עושה ואיזה שירות / מוצר אתה מציע לקונים האינטרנטיים, הסיבה לכך שמערכת הדומיין נתפסת כ”זהות האינטרנטית” היא משום ששני שמות דומיין אינם יכולים להיות זהים ובנוסף בחירת כתובת אינטרנט הייחודית עבורך, נותנת לך את האפשרות לבחור את שם הדומיין הטוב ביותר האפשרי שמתאר את העסק המקוון שלך.

פעמים רבות בעלי עסקים אינם משקיעים מאמץ רב בבחירת שם דומיין נכון עבור העסק שלהם, דבר שיכול להיות הרסני כמו בחירת מיקום פיזי שגוי לעסק שלך, בדרך כלל בחירת שם הדומיין נעשית לפני הקמת חנות אינטרנטית, שם דומיין הוא ממש כמו כתובת וירטואלית עבור החנות המקוונת שלך, לכן עליך להשקיע זמן זהה, תהליך מחשבה, תכנון ומאמץ לבחור כתובת אינטרנט נכונה בדיוק כמו שהיית עושה בתהליך בחירת מיקום פיזי לעסק שלך על מנת שקונים יוכלו למצוא אותה בקלות,כן  זה יכול להיות תהליך מייגע מעט לחשוב על שם דומיין טוב וייחודי שטרם נלקח, אך זה לא כל כך קשה אם אתה חושב אסטרטגית.

דומיין לחנות אינטרנטית

ישנן שתי אסטרטגיות עיקריות לבחירת שם דומיין נכון עבור החנות הווירטואלית שלך:

  1. שמות דומיין המתרכזים במותג.
  2. שמות דומיין עשירים במילות מפתח.

שמות דומיין המתרכזים במותג

שמות דומיין שמתקשרים למותג הם בדרך כלל לעסקים שכבר הקימו את שמם (או חברה) בשוק. אתה יכול להפיק את המרב משמות דומיין שמשקפים את המותג כאשר הלקוחות שלך יודעים עליך כעסק ורואים אותך כמותג. כמה מהדוגמאות לשמות דומיין מרכזיים של מותג הם: Amazon.com, itunes.com ו- nike.com וכו ‘. 

רק מכיוון שזה הגיוני יותר שעסק שהוקם כבר יבחר בשמות דומיינים הקשורים למותג, זה לא אומר שדומיין זה אינו מיועד לעסקים מקוונים חדשים,עסקים מקוונים שהם חדשים בענף המסחר האלקטרוני ורוצים לעבור במסלול בו הם רוצים שלקוחות יזכרו אותם בהמשך הדרך עם שם מותג, צריכים גם הם לבחור שם דומיין מכוון למותג, חשוב מאוד לבחור שם מותג המשקף את סוג העסק שלך.

שמות דומיין עשירים במילות מפתח

שמות דומיין עשירים במילות מפתח הם שמות דומיין המתמקדים במילות מפתח וביטויים שיתארו בצורה הטובה ביותר את העסק והמוצר (או השירותים), אסטרטגיה זו כוללת עריכת רשימה של כמה ביטויי מילות מפתח המתייחסים למוצר או לשירותים שאתה מציע ללקוחות ואז לבחור את הביטוי הטוב ביותר (או מילת המפתח) המשקף את מה שיש לך להציע, היבט נוסף של שם דומיין עשיר במילות מפתח הוא בחירת מילות מפתח הטובות לקידום אתרים (אופטימיזציה למנועי חיפוש), שכן המטרה היא לקשר את העסק שלך עם מילות המפתח שהלקוחות מחפשים או עשויות לחפש במנועי חיפוש. חשוב להגיע אסטרטגית עם שם דומיין חכם כדי להתבלט בשוק המסחר האלקטרוני התחרותי.

להלן מספר טיפים לבחירת שם דומיין מתאים לעסק המקוון שלך:

היה יצירתי 

בתהליך בחירת שם דומיין נכון, תגלה שרוב שמות הדומיינים המורכבים ממילה יחידה כבר תפוסים, לכן חשוב להיות יצירתי על מנת ליצור דרך לשלב שמות המשתלבים היטב כמו גם משקפים את העסק שלך (או שם המותג).

השתמש בשמות המוצרים הידועים שלך

יש סיכוי טוב שהחנות שלך ידועה במוצר מסוים, כמובן שיש לך מוצרים אחרים במלאי שלך, אבל אולי מוצר אחד עזר לך לקבל קצת מזוהה בענף שלך., חשוב על הכללת שם המוצר בשם דומיין שלך,ככה קונים רבים יזהו את השם מייד על סמך המוצר הידוע, בנוסף השם יוכל לשמש כפרסום לחנות שלך מהרגע שהקונה המקוון רואה אותה.

בחר שם דומיין קצר

וודא ששם הדומיין שלך קצר משתי סיבות: קל לזכור וקל להקליד, מפה לאוזן הוא שיווק חינמי לעסק שלך, ואם לקוחות מתרשמים מהעסק, המוצר והשירותים שלך, הם ידברו על העסק שלך או על האתר עם אחרים. המטרה שלך צריכה להיות להפוך את שם הדומיין שלך לשם שקל לזכור, ובאותה עת בלתי נשכח, כך שאנשים יוכלו לקשר אותו לעסק שלך,בחירת שם דומיין שקל להקליד היא דרך נוספת לשמור על נגישות לאתר שלך בקלות כל הזמן, אף אחד לא אוהב להקליד סמלים כמו גרשיים, מספרים או אוצר מילים קשה בעת כניסה לאתר.

בחר תוסף מתאים לשם הדומיין

עקוב אחר המגמות האחרונות ובחר את התוסף לשם הדומיין שלך בצורה חכמה, כיום Com אינה הבחירה היחידה הקיימת, ישנן הרבה תוספות דומיין עדכניות ביותר הזמינות בשוק בהן תוכלו להשתמש המתארות בצורה הטובה ביותר את העסק שלכם, למשל: .co, .me, .net, .biz, .org, .company, .ecom ו- .entreprise וכו ‘.

נצל את המוניטין של העסק שלך

אם יש לך כבר חנות פיזית ואתה רוצה להכניס את העסק שלך גם לרשת האינטרנטית, אין סיבה ששם הדומיין שלך יהיה שונה משם של החנות המקורית שלך,בחירת שם זהה מאפשרת ללקוחות הנאמנים שלך למצוא אותך כאשר הם נכנסים לרשת כדי לבדוק את המלאי שלך.

לבסוף, ברגע שתבחר את שם דומיין שלך, חשוב לרשום אותו במהירות, אינך מעוניין שחנות אחרת תיקח את השם לאחר שבחרת סוף סוף בשם הטוב ביותר,אתה רוצה לרשום אותו, כך שתוכל להתחיל להתמקד בשיפור חלקים אחרים בחנות הווירטואלית שלך.

לסיכום, בחירת שם דומיין לחנות הווירטואלית שלך-

היא משימה שחשיבותה לא נופלת ממשימות אחרות בבניית חנות וירטואלית, בחירת שם דומיין טוב יכולה לעזור לך לפרסם את העסק ולהביא ליותר לקוחות.

 לכן, חשוב שתבחר שם דומיין שיתאים לסוג העסק שלך וייצג אותו בצורה טובה. 

אנחנו פה בשבילכם צור איתנו קשר זה בחינם !

קובי אגאי
קובי אגאי
מייסד חברת AGHAI, בוגר יחידה 8200, יזם אינטרנט, סטארטאפיסט, בעל נסיון רב שנים בתעשיית ההיי-טק עם רקע נרחב בעולם הקומרס. שותף למיזמי אינטרנט גדולים, בעל ניסיון בעבודה מול תאגידים וחברות ענק - מומחה קידום אורגני ו SEO טכני לאתרי סחר גדולים.
60 שניות על חנות וירטואלית
טופס יצירת קשר מהיר
מאמרים לבניית חנות
עדיין מתלבט? דבר איתנו - יעוץ חינם!
אהבת את המאמר? נשמח לשיתוף :)
פתאום כולם רוצים למכור באינטרנט!

בניית חנות וירטואלית בתוך 5 ימי עסקים – הנחה של 40% עקב המצב.

רוצה לשמוע עוד? הזן פרטיך ותכף נתקשר
או התקשר אלינו
קצר בזמן?

הזן פרטיך ותכף נתקשר​!